Мероприятие

Пресслужба Одеської обласної федерації карате: підсумкі 2020-го року.

🥋Пресслужба Одеської обласної федерації карате продовжує підбиття підсумків 2020-го року. Ми запропонували представникам клубів ООФК відповісти на п’ять питань анкети.
1️⃣ Яким став 2020 й рік для вашого клубу — в плані розвитку, в спортивному відношенні?
2️⃣ Як оціните виступ спортсменів клубу на чемпіонаті України?
3️⃣ Назвіть найкращих спортсменів клубу (по одному) в таких категоріях: «дорослі», «молодь», «юніори», «кадети», «діти».
4️⃣ Назвіть спортсмена-відкриття року серед інших клубів ООФК.
5️⃣ Які плани розвитку клубу і спортивні цілі на наступний рік?
Юлія ЧАБАНОВА, старший тренер СК «О-Кан»
1️⃣ 2020 й почався яскраво — з першого місця в командному заліку на «Central European Cup» в Польщі. Карантин вніс необхідність скорегувати тренувальний план і самі тренування. Крім традиційних літніх таборів на базі відпочинку в Сергіївці і в Карпатах, організували денний табір на базі клубу, також був місяць акробатичної підготовки — з тренером зі стрибків на батуті Іваном Кучеренко.
За час карантину успішно брали участь в онлайн-турнірах. В основному ката, але було результативна участь і в ball-куміте. У ката: 5 медалей у Аліни Фокіної і 4 у Дар’ї Холодняк.
У чемпіонаті України в складі збірної взяли участь тільки 5 з 12-ти спортсменів, які готувалися. Вони завоювали 5 медалей – 1 золото, 3 срібла та 1 бронзу.
Дуже «заразив» наших юних спортсменів клубу проект #тренуйсявдоаодесса, який проводило регіональне відділення НОК України. Особливо таких як Ярік Афанасьєв, які люблять змагатися, перемагати, у яких батьки є яскравими вболівальниками — захопив дух суперництва і бажання перемогти. Інші хлопці із задоволенням робили ролики, але соромилися викладати. Це робили тренери, але побачивши позитивну реакцію, діти далі вже знімали і викладали самі.
Завдяки активній участі в цьому проєкті наші спортсмени взяли участь в олімпійському дні – чудовому святі з відомими спортсменами. Наші юні спортсмени отримали яскраві емоції і мотивацію тренуватися далі. Отримані подарунки — це і можливість довше зберегти ці емоції і похвалитися перед друзями.
Карантин вніс корективи в життя всіх. Щоб зберегти бойовий дух, бажання тренуватися: на вулиці, вдома, онлайн, самостійно, залучити батьків, дати всім настрій, в клубі було організовано і онлайн змагання з бігу, із загальнофізичної підготовки, ball-kumite.
Це був рік творчості та нових рішень в організації тренувального процесу. Спортсмени, які звикли до регулярної боротьбі, знаходили її в інших напрямках: так, наприклад, Кристина Пугачова балотувалася в депутати міськради.
2️⃣ Чемпіонат України став не найуспішнішим, з тієї причини, що, як я вже говорила, взяли участь не всі спортсмени, які планувалися. Завоювали п’ять медалей, що, в взагалі-то і очікували, але хотілося більше золотих.
Свою першу медаль на чемпіонаті України завоював Олексій Чернишов, який став срібним призером (в минулому році був без медалі), Надія Антонова завоювала бронзу (передбачуваний результат). А ось для Кристини Пугачової два срібла — невдача, адже рік тому вона була чемпіонкою.
Вперше стала чемпіонкою України Ксенія Якубчак – в ката серед юніорів – вона два роки до цього йшла.
Підсумок виступу спортсменів клубу на чемпіонаті — результат відношення до тренувального процесу в змінених умовах. Звичайно, свій вплив справила пандемія коронавируса — практично всі спортсмени відновлювалися після хвороби.
3️⃣ Серед дорослих — Олексій Чернишов, молодь — Кристина Пугачова, юніори — Ксенія Якубчак, кадети — до кінця року змінився склад, тому складно назвати, а серед дітей – Дар’я Холодняк.
4️⃣ Назвати спортсмена іншого клубу в цьому році досить складно, так як спільних заходів було дуже мало. Зазначу спортсмена клубу «Катана» Віталій Метеленко, який переміг у змаганнях з ката серед кадетів, який випередив свого одноклубника — лідера в цій категорії.
5️⃣ Головна мета у 2021-му році — продовжуємо розвиватися. У нас з’явилися молоді амбітні інструктори, в наступному році в категорію кадети перейдуть яскраві талановиті спортсмени.
Звичайно, є серйозні спортивні цілі. Серед них перемога Ксенії Якубчак на наступному чемпіонаті України, а також входження до складу збірної країни іншими спортсменами клубу: такі завдання будуть перед тими, хто став другим, і тими, хто не взяв участь через хворобу і претендував на високі місця .
Також серед завдань: відбір і участь в чемпіонаті Європи з шотокан карате (SKIF). Крім того, велика група учнів готується до атестації на чорні пояси. Традиційно планується насичена заходами клубне життя, як спортивними, так і виховними (суспільно-корисні і заходи, заходи, що формують колектив і командний дух).
Наприкінці від імені президента клубу Василя Чабанова хочу побажати всім здорового і успішного спортивного року.
x

Запись на занятие

Оставьте свои контактные данные и мы свяжемся с вами

тел.: +38 (050) 390-60-68, +38 (063) 624-44-76, email: o-kan@ukr.net
Каратэ Клуб "О-Кан". Все права защищены.